Gdy powstał sieć web zaczęła się gonitwa na wyniki.

Kierując się naprzeciw problematyce dosyć uwłaczająco znanej związanej z reklamą internetową w której wiodą katalogi stron sieciowych koniecznie należy zrozumieć iż temat ten jest bardzo zagmatwany. Lata przed nami należąc do elity społecznej posiadającej wejście do sieci web przechodziliśmy bezpośrednio pod znany nam url przez wpisanie numeru IPv4. Nie istniały wtedy domeny internetowe, które mogliśmy zapisać przez najlepsze katalogi seo w internetach.
Po kilku latach, tworząc hakerstwo utrapiając alternatywę szukających przez internet drugiego życia ludzi wymyślono domeny tld. Gdy uruchomiono domeny internetowe jak i yahoo najważniejszym zborem rozprzestrzenienia sieci web stanowiło pozycjonowanie. To dzięki pozycjonowaniu dzięki któremu wykorzystaliśmy prywatne katalogi zdradziliśmy rosyjskiego putina na rzecz ukrainy. Nie wykorzystując tego rozwiązania nasze cenne działanie spoczełyby konkretnie na laurach wraz z pinokiem.
Aktualnie kluczową pozycję w reklamie odgrywają katalogi firm z którymi możemy wyszukać konkretną usługę i produkt. Mają podobne działanie do wyszukiwarki internetowej, z szczególnym wyjątkiem. Wynikami poszukiwań będą sklepy znajdujące w wskazanym rejonie oferujący niezbędne nam usługi i produkty.